Serwomechanizmy hydrauliczne
Oferujemy sprzedaż i naprawy serwomechanizmów hydraulicznych. Podejmujemy się każdego zlecenia związanego z przywróceniem sprawności serwomechanizmów. W trakcie napraw wymieniamy uszkodzone elementy (np. łożyska, uszczelnienia), a także zajmujemy się wyważaniem wirników i przezwajaniem silników. Regenerujemy serwomechanizmy z różnych maszyn, w tym np. pomp oraz rozdzielaczy hydraulicznych. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami, a do tego mamy szeroką wiedzę na temat hydraulicznych serwomechanizmów, dzięki czemu usługi realizujemy w krótkim czasie i z dużą dokładnością.
Jak przebiega regeneracja serwomechanizmów hydraulicznych?
Regeneracja serwomechanizmów hydraulicznych złożona jest z kilku etapów prac. Na początku konieczne jest rozkręcenie urządzeń na pojedyncze elementy. Następnie wszystkie części dokładnie się czyści i sprawdza ich stan techniczny. Jeżeli nie nadają się one do dalszego użytku, niezbędna jest ich wymiana. Zazwyczaj dotyczy to:
- łożysk,
- szczotek,
- gniazd zasilających i sygnałowych,
- przetworników pomiarowych.
Podczas napraw serwomechanizmów przeprowadzane są też inne prace, w tym np.: czyszczenie i impregnowanie uzwojeń, dynamiczne wyważanie wirników, przezwajanie wirników i stojanów, uszczelnianie silników, regeneracje wałów i łożyskowych gniazd, pozycjonowanie pomiarowego przetwornika, a także odnawianie hamulców. Ponadto wykonuje się pomiary stanu izolacji uzwojeń i momentu hamującego oraz testy serwosilników na napędzie i testy przetworników pomiarowych. Prace renowacyjne obejmują też odnowienie powłok lakierniczych urządzeń.
Awarie serwomechanizmów hydraulicznych i ich objawy
Awarie serwomechanizmów hydraulicznych mają różne objawy. Do najczęściej występujących zaliczyć można m.in. problemy z uzyskaniem odpowiednich obrotów, kłopoty z utrzymaniem określonej prędkości wału silnika, a także przemieszczanie się wału o konkretny kąt. Uszkodzone urządzenia często mają też problemy z osiąganiem wymaganych pozycji i prędkości obrotowych. Przyczynami takich awarii mogą być np. zmiany obciążeń wału albo spadki napięcia zasilania.
Usterki hydraulicznych serwomechanizmów wynikają ze stosowania niskiej jakości części (tańsze zamienniki), niepoprawnego montażu urządzeń lub poszczególnych elementów, a nawet wykorzystywania cieczy roboczych słabej jakości. Przyczynami awarii mogą być również uszkodzenia mechaniczne (np. uderzenia) oraz niepoprawne użytkowanie sprzętów, ponieważ prowadzi to do szybszego zużywania się części.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat serwomechanizmów hydraulicznych, ich naprawy i regeneracji? Zachęcamy do kontaktu z pracownikami firmy ZAWI-MET. Odpowiedzą oni na wszystkie pytania dotyczące wspomnianych elementów. Po skontaktowaniu się z nimi otrzymasz też informacje związane z warunkami współpracy, w tym np. terminów i kosztów realizacji usług. Zapraszamy!